Planujecie citybreak i zależy wam na tym, aby koszt wyjazdu nie obciążył zbytnio waszych portfeli? Tanie podróżowanie w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych, bo zarówno hotele jak i loty znacznie podrożały. Jednak trzeba sobie jakoś radzić, prawda? W dzisiejszym artykule dzielimy się z wami naszymi wskazówkami na temat tego, jak szukać tanich noclegów. Z tych tipów korzystamy planując każdy nasz wyjazd i mamy nadzieje, że wam również się przydadzą!
Spis treści
- Wybierz odpowiednie daty
- Porównaj oferty z różnych miejsc
- Jak szukać tanich noclegów na bookingu? Nasze tipy
- Spróbuj znaleźć bezpośrednio stronę obiektu
- Co jeszcze warto wiedzieć?
Wybierz odpowiednie daty
Ten tip zapewne znacie, jeśli czytaliście nasz poprzedni artykuł (Jak szukać tanich lotów?), jednak w przypadku hoteli również ma on zastosowanie. Zawsze w obleganych datach ceny noclegów będą wyższe. Hotelarze doskonale wiedzą, że przykładowo w okresie około sylwestrowym uda się im sprzedać wszystkie pokoje, więc automatycznie podnoszą ceny. To się tyczy także takich dat jak majówka, wszelkie długie weekendy czy ferie. Dlatego jeśli macie taką możliwość, przy planowaniu swoich wyjazdów unikajcie najpopularniejszych dat.
Porównaj oferty z różnych miejsc
Teraz przejdziemy do tego, gdzie szukać tanich noclegów? My odwiedzamy kilka naszych ulubionych stron. Po pierwsze, zawsze zaglądamy na Booking, z uwagi na różne zniżki i możliwości zaoszczędzenia sporej kwoty, ale o tym więcej za chwile. Korzystamy też z porównywarek cen hoteli, jak np. Skyscanner czy Kayak. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Możemy zobaczyć, która z popularnych stron z noclegami oferuje najlepszą cenę dla danego hotelu. Poza wspomnianymi wcześniej stronami, warto zaglądać też na Agodę – często mają bardzo konkurencyjne ceny, zwłaszcza jeśli chodzi o europejskie noclegi. Jeśli aktualnie szukacie noclegu dla siebie, możecie skorzystać z poniższej wyszukiwarki Skyscanner:
Jak szukać tanich noclegów na bookingu? Nasze tipy
Wiemy, że wiele osób nie należy do grona fanów Bookingu i ma on pewnie tyle samo zwolenników co krytyków. Jednak z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że gdy sporo korzysta się z Bookingu, rabaty są naprawdę atrakcyjne. Po pierwsze, warto dołączyć do programu Genius. Wystarczy się zarejestrować i wraz z kolejnymi rezerwacjami, osiągamy kolejne poziomy Genius. My aktualnie jesteśmy na 2 (z 3 możliwych) i na niektórych noclegach oszczędzamy nawet kilkaset złotych! Lojalność wobec Bookingu w tym wypadku popłaca. Często też można załapać się na inne bonusy, jak np. śniadanie za darmo.
Dodatkowo, Booking ma taką ofertę jak ceny tylko dla urządzeń mobilnych. Przeglądając oferty z telefonu możemy natrafić na dodatkowe zniżki (trzeba pobrać aplikację). Warto też sprawdzić różne programy typu cashback – w ten sposób można odzyskać kilka % wartości rezerwacji.
Spróbuj znaleźć bezpośrednio stronę obiektu
Czasami z hotelami jest tak, jak z zamawianiem jedzenia przez Uber Eats. Z jednej strony przez Uber Eats jest wygodniej i szybciej, a z drugiej strony, dzwoniąc bezpośrednio do restauracji, możemy zamówić jedzenie taniej, bez prowizji. Podobna analogia często zdarza się w przypadku hoteli, dlatego jak już upatrzycie dany obiekt, warto znaleźć jego stronę internetową i zorientować się, czy nie przyjmują rezerwacji i jaki jest cennik. Oczywiście nie zawsze cena będzie niższa, niż np. przez Booking, ale może akurat uda się znaleźć nocleg taniej.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Jak już wybierzecie dany hotel, warto posprawdzać w internecie opinie na jego temat. Czasami może się zdarzyć tak, że opinie na danej stronie będą nieco przekłamane i obiekt, który jest oceniany jako bardzo dobry, w rzeczywistości może mieć 1 gwiazdkę na Google. Dlatego dobrą praktyką jest poczytanie różnych opinii o hotelu, żeby się nie naciać.
To już wszystkie nasze tipy! Mamy nadzieję, że wam pomogą! Jeśli macie swoje wskazówki, podzielcie się nimi w komentarzach.